بعد از داستان داستان انیمیشن سینمایی

بعد از: داستان داستان انیمیشن سینمایی کارگردانی فیلم سینمایی جمشید هاشم پور اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جنگی‌های سعید راد، جمشید هاشم‌پور و خسرو شکیبایی

تعطیلات آخر این هفته (سوم و چهارم اردیبهشت)، شبکه های متفاوت سیما شاهد پخش 17 فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن می‌شوند.

جنگی‌های سعید راد، جمشید هاشم‌پور و خسرو شکیبایی

جنگی های سعید راد، جمشید هاشم پور و خسرو شکیبایی

عبارات مهم : داستان

تعطیلات آخر این هفته (سوم و چهارم اردیبهشت)، شبکه های متفاوت سیما شاهد پخش 17 فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن می شوند.

به گزارش خبرآنلاین، تلویزیونی و انیمیشن «ابو زینب»، «ژنرال»، «مزرعه پدری»، «یوما»، «نفس»، «گلوگاه شیطان»، «روز سوم»، «دوئل»، «شیدا»، «روز های زندگی»، «اتوبوس شب»، «پاندا کونگ فوکار ۳»، «عملیات میلان»، «در جستجوی نمو»، «خرگوش کیک پز»، «بزرگ مرد کوچک» و «رنگ خدا»، پنج شنبه و جمعه ۳ و ۴ خرداد از شبکه های سیما روی آنتن می روند.

فهرست اوج مشمول بر 13 فیلم ایرانی، سه انیمیشن و تنها یک اثر خارجی هست. حضور کم رنگ سینمای دنیا در جدول پخش این هفته، رویه ای خیلی غیر معمول است که شاید قرار داشتن در ایام ماه مبارک رمضان، علت مهم این کم کردن باشد.

به مناسبت سالگرد سوم خرداد، روز آزاد سازی خرمشهر از دست ارتش عراق، 11 فیلم دفاع مقدس روی آنتن تلویزیون خواهند رفت که از آن میان می توان به آثار خاطره انگیز و مهمی چون «مزرعه پدری» به کارگردانی رسول ملاقلی پور، «نفس» کار نرگس آبیار، «روز سوم» به کارگردانی محمدحسین لطیفی، «دوئل» اثر احمدرضا درویش، «شیدا» به کارگردانی کمال تبریزی و «اتوبوس شب» کار کیومرث پوراحمد اشاره کرد.

جمشید هاشم پور با سه فیلم، سعید راد با حضور در یک اثر و خسرو شکیبایی با یک فیلم از جمله بازیگران آشنا شده است ای هستند که در آثار دفاع مقدسی این هفته تلویزیون نقش آفرینی می کنند.

شبکه یک
– فیلم سینمایی «ابو زینب» به کارگردانی علی غفاری، جمعه ۴ خرداد ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «خانواده عامر از شهدای معروف لبنان هستند که در برابر اشغال رژیم صهیونیستی مقاومت زیادی کردند. محور این فیلم سینمایی مادر این شهید بزرگ لبنانی است که با بازی کارمن لبساست به تصویر درآمده هست. او به مدت ۱۵ سال خبر شهادت فرزند ۱۹ ساله اش را از مردم، شوهر و فرزندانش مخفی نگه می دارد.»

شبکه دو
– فیلم تلویزیونی «ژنرال» به کارگردانی علی شاه حاتمی، پنج شنبه ۳ خرداد ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش می شود.

ژنرال، قصه دو روحانی به نام های حمید و کریم است که نیت کرده اند به جبهه آمده و در گردان شهادت که گردان خط شکن هست، مشغول به خدمت شوند، ولی از آنجایی که نیرو های این گردان تکمیل هست، حاج علی، فرمانده گردان نمی تواند آن ها را بپذیرد.

در این فیلم میلاد کی مرام و علی اسیوند نقش آفرینی کرده اند.

– فیلم سینمایی «مزرعه پدری» به کارگردانی رسول ملاقلی پور، پنج شنبه ۳ خرداد ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می شود.

مزرعه پدری داستان نویسنده ای به نام محمود است که به خاطر بررسی آخرین رمانش (مزرعه پدری) از سوی یک تشکل دانشجویی در دزفول همراه خانواده اش به این شهر می رود. او رابطه ای بسیار عمیق و نزدیک با فرزندان و همسرش دارد، ولی در میانه های نشست یکی از دانشجویان به کشته شدن همسر و فرزندانش در اثر حمله توپخانه دشمن در سال های ابتدایی جنگ تحمیلی اشاره می کند که موجب عوض کردن ناگهانی شرایط معنوی محمود می شود و با بازگشت به گذشته خاطرات حضورش در صحنه های نبرد را مرور می کند. در این فیلم مهدی احمدی، جمشید هاشم پور و آتنه فقیه نصیری هنرنمایی کرده اند.

– فیلم تلویزیونی «یوما» به کارگردانی صادق پروین آشتیانی، جمعه ۴ خرداد ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم با بازی حمیرا ریاضی در بحبوحه اوایل حمله ارتش بعث عراق به خاک کشور عزیزمان ایران و اشغال شهر های مرزی اتفاق می افتد؛ مادری در جستجوی فرزندان گم شده است خویش است…

– فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار، جمعه ۴ خرداد ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است: «بهار دختر فرزند ای است که به همراه پدر، دو برادر، یک خواهر و همسر پدربزرگش در منطقه ای حاشیه ای و سال های دهه آخر دهه ۵۰ و اول دهه ۶۰ زندگی می کند. بهار درس خوان، خیالاتی و خوش سر و زبان است و داستان راحت و شیرینی از زندگی خود را تعریف می کند و با این داستان ها تاریخ عامه مردم روایت می شود. بهار در سال های جنگ، روزی که در منزل تنها بوده در بمباران کشته می شود و تمام تخیلات و دنیای زیبایش به آخر می رسد.»

مهران احمدی، پانته آ پناهی ها، شبنم مقدمی و جمشید هاشم پور بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم سینمایی «گلوگاه شیطان» به کارگردانی حمید بهمنی، جمعه ۴ خرداد ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: «گروهی از ماموران شناسایی کشور عزیزمان ایران در سال ۱۳۶۴ جهت شناسایی منطقه ای از رودخانه اروند دچار مشکل های فراوانی می شوند، ولی آخر منطقه شناسایی شده است و عملیات والفجر۸ انجام می گردد. امین زندگانی، پوریا پورسرخ و جمشید هاشم پور در این فیلم ایفای نقش کرده اند.»

شبکه سه
– فیلم سینمایی «روز سوم» به کارگردانی محمدحسین لطیفی، پنج شنبه ۳ خرداد ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

فیلم، قصه برادری است که در شرایط بسیار سخت و پیچیده ای مجبور می شود، خواهر کوچک و علیلش را در زیر خاک پنهان کند تا شبانه آن را از میان عراقی ها که منزل را محاصره کرده اند، فراری دهد که این ماجرا سه شب ادامه دارد و اتفاقات زیادی در حاشیه آن رخ می دهد و در واقع داستان سه روز آخر سقوط خرمشهر است.

در این فیلم باران کوثری، پوریا پورسرخ و برزو ارجمند نقش آفرینی کرده اند.

– فیلم سینمایی «دوئل» به کارگردانی احمدرضا درویش، پنج شنبه ۳ خرداد ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم با بازی سعید راد، پژمان بازغی و پریوش نظریه خواهید دید: «زینال بعد از بازگشت از اسارت خاطرات گذشته اش را مرور می کند. با شروع جنگ و شروع حمله عراقی ها، او که همسرش هانیه را از دست داده، به همراه یحیی یک گروه مقاومت محلی را سازماندهی می کند. بعد از حمله بی امان هواپیما ها به جمعیت آواره ای که درصدد عزیمت از منطقه جنگی هستند و انفجار قطار و تخریب ایستگاه راه آهن، سلیمه از زینال قول می گیرد که همسرش یحیی را سالم به او برگرداند. تعدادی از نیرو های دولتی که مدعی هستند مأموریتی محرمانه دارند با هم دستی اسکندر تصمیم می گیرند، گاوصندوق به جامانده در یک واگن باری را از آن خارج کنند.»

– فیلم سینمایی «شیدا» به کارگردانی کمال تبریزی، جمعه ۴ خرداد ساعت ۱۰ به روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «فرهاد که در جنگ مجروح شده است و موقتاً بینایی اش را از دست داده، به بیمارستانی صحرایی انتقال یافته شده است که در آن پرستاری به نام شیدا از مشاهده مقاومت فرهاد در تحمل درد شگفت زده می شود و به تدریج می فهمد که می تواند با تلاوت قرآن، التیام بخش او باشد. مواظبت شیدا از فرهاد به مرور پیوندی عاطفی بین آن ها ایجاد می کند که با مرخص شدن ناگهانی فرهاد از بیمارستان منجر به جدایی ارزش می شود. فرهاد در جستجوی شیدا به جبهه برمی گردد، ولی جنگ تمام می شود و جستجو را سخت می کند.»

در این فیلم لیلا حاتمی و پارسا پیروزفر نقش آفرینی کرده اند.

شبکه چهار
فیلم سینمایی «روز های زندگی» به کارگردانی پرویز شیخ طادی، پنج شنبه ۳ خرداد ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «سال ۱۳۶۷ زوجی که هر دو دکتر هستند در یک بیمارستان صحرایی در جبهه جنوب کار می کنند. آن ها مدت زیادی را مشغول درمان بیماران و مجروحان جنگ در بدترین شرایط و با کمترین امکانات بوده اند. امیرعلی، زن و شوهری هستند که زندگی خود را وقف بیمارستان صحرایی در جبهه جنوب کرده اند. خبر آتش بس باعث می شود آن ها به فکر عوض کردن شرایط و بازگشت به منزل بیفتند که ناگهان نیرو های عراقی به بیمارستان حمله می کنند.»

هنگامه قاضیانی و حمید فرخ نژاد در این فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده اند.

– فیلم سینمایی «اتوبوس شب» به کارگردانی کیومرث پوراحمد، جمعه ۴ خرداد ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی خسرو شکیبایی و مهرداد صدیقیان آمده است: «عیسی جوانی است که در وقت جنگ مسئول انتقال اسرای عراقی به محل مقرر هست. در این مسیر با راننده اتوبوس و یک رزمنده (عماد) که همسرش در پشت خط منتظر اوست و یک اسیر دو رگه ایرانی عراقی (فاروق) ماجرا هایی دارد. آن ها قرار است اتوبوس اسرا را به قرارگاه ببرند، ولی به شب می خورند و راه را گم می کنند. عماد جهت پیدا کردن مسیر به جلو می رود و در میدان مین به شهادت می رسد. از طرف دیگر اسرا شورش می کنند.»

شبکه پنج
– انیمیشن سینمایی «پاندا کونگ فوکار ۳» به کارگردانی الساندرو کارلونی، جمعه ۴ خرداد ساعت ۸:۳۰ از شبکه پنج پخش می شود.

در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: «پاندا باید با یک دشمن تازه که اهالی دره و استاد و دوستانش را ترساندن می کند به مقابله برخیزد. این دشمن که یک اژد هاست با قدرت بسیار نیرومند اقدام به از بین بردن درخت دانایی خواهد کرد و با قدرتش قصد دارد تا جنگجوی اژد ها را شکست داده و سپس به همه حکومت کند …»

– فیلم سینمایی «عملیات میلان» به کارگردانی جینگ وانگ، جمعه ۴ خرداد ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می شود.

در این فیلم با بازی اندی لو، زامینگ هانگ و چولام ونگ خواهیم دید: «یک شرکت چینی هنگ کنگی که به وسیله پسری نابغه به نام لوییس لو اداره می شود، قصد دارد اختراع دانشمند سوئیسی را خریداری کرده و جهت منافع انسانی به تولید انبوه برساند. این دانشمند بذری را پرورش داده و تولید کرده که بدون خاک و با اندکی آب به سرعت رشد کرده و به درختی بزرگ تبدیل شده است و میوه می دهد. ولی در لحظه ملاقات ناگهان یک گروه تبهکار حرفه ای به آن ها حمله کرده و دانشمند و بذر شگفت انگیز او را می دزدند.

شبکه کودک
– انیمیشن سینمایی «در جستجوی نمو» به کارگردانی اندیرو استانتون و لی آنکریش، پنج شنبه ۳ خرداد ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

داستان فیلم در مورد یک دلقک ماهی به نام مارلین است که در مورد پسرش نمو حساس است و دلواپس است که او را از دست بدهد. ولی با همه مواظبت هایش او را در اقیانوس گم می کند. مارلین با کمک یک ماهی آبی رنگ به نام دوری در اقیانوس به جستجوی نمو می پردازد.

– انیمیشن سینمایی «خرگوش کیک پز» به کارگردانی ییجون سان، جمعه ۴ خرداد ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: «شیفو که فرمانروای ورزش کونگ فو است از شاگردش بیگی می خواهد به نزد دخترش پونی برود و نامه ای را که پدر جهت او فرستاده به او بدهد و از پونی بخواهد پیش پدر بازگردد. بعد از رفتن بیگی افراد شروری به سردستگی اسلش به فرمانروا شیفو حمله می کنند. آن ها می خواهند نشان استادی را از شیفو بگیرند، ولی هنگامی که موفق به گرفتن نشان نمی شوند شیفو را با سمی مسموم می کنند و از آنجا می روند.»

شبکه امید
– فیلم تلویزیونی «بزرگ مرد کوچک» به کارگردانی صادق دقیقی، پنج شنبه ۳ خرداد ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

داستان فیلم به اوایل جنگ و حمله عراق به خرمشهر بازمی گردد. این نوجوان تنها به انگیزه دفاع از آب و خاک، رشادت های بسیاری را بروز داده هست. او در ابتدا به دست نیرو های عراقی می افتد و مورد ضرب و شتم قرار می گیرد، ولی اعتماد عراقی ها را جلب کرده و مواد غذایی، مهمات و گرای دشمن را به نیرو های ایرانی می رساند.»

شبنم قلی خانی، پویا امینی، سوگل طهماسبی، حبیب اله الهیاری و پرهام دلدار بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم سینمایی «رنگ خدا» به کارگردانی مجید مجیدی، جمعه ۴ خرداد ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «محمد دانش آموز هشت ساله ای که در مدرسه نابینایان پایتخت کشور عزیزمان ایران درس می خواند و بعد از یک سال همراه پدر به زادگاهش، روستایی در ارتفاعات شمال و نزد مادربزرگ و دو خواهر خردسالش بازمی گردد. این بازگشت، مکاشفه او در محیط زیست و هستی هست. مکاشفه ای که پدر از آن غافل است.»

در این فیلم، حسین محجوب، محسن رمضانی، سلامه فیضی و فرحناز سفری نقش آفرینی کرده اند.

جنگی‌های سعید راد، جمشید هاشم‌پور و خسرو شکیبایی

واژه های کلیدی: داستان | داستان | انیمیشن | سینمایی | کارگردانی | فیلم سینمایی | جمشید هاشم پور | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog